РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461839<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гейко В. С. 
3-D P-скоростное строение верхней мантии Восточного Средиземноморья / В. С. Гейко, И. В. Бугаенко, Л. А. Шумлянская, Л. Н. Заец, Т. А. Цветкова // Геофиз. журн.. - 2007. - 29, № 4. - С. 13-30. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Наведено 3-D P-швидкісну модель верхньої мантії Східного Середземномор'я. Використано запропоноване B. C. Гейком тейлорове наближення розв'язку задачі сейсмічної томографії. Виділено занурення високошвидкісних шарів мантії: північно-східної частини Африканської плити під Еллінську дугу (Егейську мікроплиту) на глибину 350 км до Північноегейського прогину; Синайської субплити під Кіпрську дугу з 85 до 300 км; Адріатичної плити під Еллініди та Дінариди до Сербо-Македонського масиву на глибину 150 км. Виявлено кореляцію занурення високошвидкісних мантійних шарів Африканської плити під низькошвидкісні мантійні шари Альпійського мобільного поясу з глибинними та поверхневими землетрусами. Мантія північно-східної частини Африканської плити характеризується високошвидкісним шаром на глибині 50 - 350 км та низькошвидкісним - на глибині 350 - 650 км з двома мінімумами на глибині 400 та 600 км. Основною рисою мантії під досліджуваним Альпійським мобільним поясом є наявність низькошвидкісного шару до глибини 250 - 300 км та високошвидкісного - до 600 - 650 км. На глибині 100 - 150 км встановлено високошвидкісну зону північно-західного простягання під Синайською субплитою, Середземним морем (охоплює на півночі район о-ва Крит, на півдні - Лівійський желоб і Південнолевантійську западину) та Адріатичною плитою. Зона розділяє Середземномор'я на Східне і Західне і виходить до герцинід Саксотюрингської зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського