РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коболев В. П. 
Геодинамическая модель Черноморской мегавпадины / В. П. Коболев // Геофиз. журн.. - 2003. - 25, № 2. - С. 15-35. - Библиогр.: 92 назв. - рус.

Розглянуто проблемні питання механізму й історії формування Чорноморської мегазападини та структур її обрамування на базі нових теоретичних узагальнень і технологічних підходів щодо обробки та інтерпретації наявного геолого-геофізичного матеріалу. Чорноморська мегазападина зазнала у своєму розвитку дві стадії. На прогресивній стадії сформувалися два палеосклепіння, які пов'язані з підніманням Східного та Західного мантійних діапірів. У процесі рифтингу в середньоюрський час тут утворився Північний глибинний розлом із відповідним магматизмом. Регресивну стадію пов'язують з палеоцен-еоценом, коли відбулося різке занурення палеосклепінь у внутрішні області мантійних діапірів, що ознаменувалося відповідною екстракцією їх магматичного матеріалу вздовж глибинного Циркумчорноморського розлому. Вперше показано, що проникнення мантійних діапірів у континентальну земну кору зумовило, з одного боку, формування палеосклепінь, а з іншого - утворення за їх периферією синхронних з ними компенсаційних депресій-геосинкліналей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського