РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк М. 
Геодинамічні умови формування нафтогазоносних провінцій України / М. Павлюк, М. Галабуда, Б. Різун, О. Савчак, А. Медведєв // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2008. - № 3. - С. 16-25. - Бібліогр.: с. 24 - укp.

Зазначено, що нафтогазонагромадження в земній корі пов'язане з геотектонічними елементами різного походження, що входять до складу регіональних нафтогазоносних поясів або утворюють самостійні провінції. Залежно від тектонічної ситуації розрізняють регіони з субдукційним, пасивної континентальної окраїни, рифтовим та депресійним геодинамічними режимами, яким у тектонічному відношенні відповідають крайові і внутрішні прогини геосинкліналей, окраїнно- та внутрішньоплатформні западини. В Україні відомі Карпатська, Причорноморсько-Кримська (субдукційні) і Дніпровсько-Донецька (рифтово-депресійна) нафтогазоносні провінції, а також 2 нафтогазоносні області - Волино-Подільська і Переддобрудзька. Утворення і еволюція нафтогазоносних провінцій України прямо залежали від геодинамічних режимів, які проявилися на заході Східноєвропейської платформи, а також плитотектонічних подій, що відбувалися на суміжних територіях, зокрема в альпійський геотектонічний цикл (Карпати, Крим). Нафтогазовий потенціал провінцій створений переважно за участі мантійних процесів, викликаних ними деструктивних і конструктивних явищ у земній корі і супутніх з ними дегазації і флюїдодинаміки. Зазначено, що утворення нафтових вуглеводнів може відбуватися за різних геодинамічних і геохімічних процесів і що астеносферні вуглеводні є похідними від суперглибинних флюїдів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського