РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк М. 
Газоносність відкладів кам'яновугільного віку Львівсько-Волинського басейну / М. Павлюк, І. Дудок, І. Наумко, С. Бик, Є. Бартошинська // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2008. - № 4. - С. 11-20. - Бібліогр.: с. 18-19 - укp.

Зазначено, що природна газоносність Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну є наслідком тривалої історії геологічного розвитку Львівського палеозойського прогину та формування в його надрах комплексних газовугільних родовищ під впливом ряду чинників, що визначали генерацію, міграцію та акумуляцію газів у вуглепородних масивах. Значна частина природних газів у межах басейну генетично пов'язана з продуктивною вугленосною товщею, у якій метан генерувався як концентрованою, так і розсіяною вуглефікованою органічною речовиною. Поповненню ресурсів (запасів) метану сприяв його приплив у палеозойські товщі в складі глибинних вуглеводневмісних флюїдних потоків розривними порушеннями - відгалуженнями глибинних розломів фундаменту прогину в зонах підвищеної флюїдопроникності: спочатку з формуванням покладів газу в девонських породах, а далі - у відклади кам'яновугільного віку. Розглянуті геолого-геохімічні передумови формування вуглепородних масивів карбону дозволяють позитивно оцінити їх газоносність і вважати Львівсько-Волинський басейн перспективним газоносним (метаноносним) регіоном України, у межах газовугільних родовищ якого метан можна видобувати як самостійну, так і супутню корисну копалину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР3)45-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського