РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460913<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лозиняк П. Ю. 
Геологічна будова Черхавської куліси (Берегова скиба Українських Карпат) / П. Ю. Лозиняк, Ю. І. Малетич, Р. С. Балацький // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2006. - № 2. - С. 5-19. - Бібліогр.: С. 18 - укp.

За літологічними різновидами крейдово-палеогенового комплексу та внутрішньою будовою Берегова скиба за простяганням поділяється на три частини (куліси): Черхавську (північно-західну), Витвицьку (центральну) та Бухтовецьку (південно-східну). Черхавська куліса збудована низкою дрібних складок-лусок, які загалом утворюють пластину (покрив) клиноподібної форми, гострим кутом спрямовану в бік південних скиб. Еоценовий комплекс тут був підрозділений на витвицьку та попельську світи, а олігоценовий представлений лише нижньоменілітовою підсвітою. Попельська товща розглядається не як самостійна світа, а як олістостромовий горизонт у складі бистрицької світи, а витвицька - розділена на манявську та пасічнянську світи. У Витвицькій кулісі еоценові утворення підрозділені на манявську, вигодську та бистрицьку світи, а олігоцен-нижньоміоценові - на нижньо-, середньо- та верхньоменілітову підсвіти і поляницьку світу. Товщина покриву куліси місцями перевищує 2 км, і тут поряд з дрібними складками-лусками спостерігаються і нормальні різнонахилені і значні за розмірами антикліналі. Внутрішня будова Бухтовецької куліси представлена малопотужною пластиною з горизонтальним заляганням і деяким зануренням у фронтальній північно-східній частині її підошви. На поверхні крейдово-палеогенові утворення куліси формують як окремі тектонічні останці (долина Пруту), так і півостанці (район Биткова - Надвірної).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР3,3)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського