РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460885<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гордієнко В. В. 
Нафтогазоносність і об'єкти високої електропровідності в корі Дніпровсько-Донецької западини / В. В. Гордієнко, І. М. Логвінов // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2004. - № 4. - С. 13-26. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення аномалій електропровідності, пов'язаних з формуванням та шляхами міграції глибинних флюїдів, що переносять вуглеводні та утворюють родовища нафти і газу. Можливість розв'язання такої задачі базується на багаторічних геолого-геофізичних дослідженнях структури, історії розвитку та нафтогазоносності Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). На основі цього А. Є. Лукінов сформулював гіпотезу походження родовищ вуглеводнів у ДДЗ. Геофізичні наслідки гіпотези перевірені (за участі авторів) за допомогою даних геотермії, гравіметрії, ізотопії гелію. Успіх контролю дозволив перейти до побудови геоелектричної моделі верхньої частини кори западини за даними магнітотелуричного зондування та магнітоваріаційного профілювання. Гіпотеза використовується (разом з іншими даними) для створення моделі першого наближення. Визначені провідники під осадовим шаром з G до <$E 10 sup 8~roman {Ом~cdot~м}> (за виключенням нижнього на глибинах 12 - 20 км) добре узгоджуються з максимумами нафтогазоносності западини. Встановлено електропровідні канали, розташування яких узгоджується з зонами розломів, що обрамляють рифейський грабен ДДЗ, якими в основному можуть транспортуватися вуглеводні в осадовому шарі. Саме тут сконцентровані основні родовища нафти і газу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР)453.1 + Д453(45УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського