РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460863<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Храмов В. М. 
Якісні показники некондиційних пластів Львівсько-Волинського басейну як критерій придатності вугілля для підземної газифікації / В. М. Храмов // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2005. - № 2. - С. 40-49. - Бібліогр.: с. 48 - укp.

Розглянуто вплив якісних показників вугільних пластів (вологість, зольність, вміст загальної сірки, вихід летких компонентів, теплота згоряння) на процес підземної газифікації вугілля. Встановлено, що залежно від кількості загальної води, яка потрапляє у зону реакції, у складі синтезованого газу може переважати CO і H2 або CO2 і CH4. Надлишок води у зоні синтезу унеможливлює підземну газифікацію вугілля (ПГВ) у зв'язку з відсутністю екзотермічного ефекту реакції; висока зольність вугілля впливає на тепловий баланс ПГВ, а саме на непродуктивне нагрівання негорючої частини вугілля та плавлення його мінеральної частини, тому що розплавлений шлак стає нездоланною перешкодою для потрапляння кисню в зону реакції. Це може призвести до затухання процесу підземної газифікації. Припустима зольність на суху масу становить не більше 40 %; сполуки сірки руйнують металеві конструкції свердловин і суттєво підвищують собівартість одержаного газу через необхідність його очистки. Досліджено, що з вмістом сірки до 4,5 % в одержаному газі відсутні сірчисті сполуки; леткі компоненти збільшують теплоту згоряння синтезованого газу внаслідок попадання в його склад висококалорійних газів. Кількість летких компонентів на горючу масу не повинна бути меншою, ніж 20 %, адже якість та теплота згоряння синтезованого газу будуть суттєво низькими; теплота згоряння вугілля не може бути меншою, ніж 3 500 ккал/кг, адже в такому разі теплові витрати в підошву та покрівлю вугільного пласта будуть переважати теплоту, яка є необхідною для проведення синтезу. Якісні показники вугілля Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну є неоднорідними в

його межах, проте на значних ділянках цілком відповідають вимогам ПГВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)3 + И310.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського