РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460821<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Наумко І. М. 
Підсумки та перспективи досліджень термобарометрії і геохімії палеофлюїдів літосфери (за включеннями у мінералах) / І. М. Наумко, В. А. Калюжний // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2001. - № 2. - С. 162-175. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Наведено узагальнюючі матеріали, що стосуються розробки на кристалогенетичних і фізико-хімічних принципах теоретичних і методичних основ нової галузі геологічної науки - вчення про мінералоутворювальні флюїди (мінералофлюїдології або термобарогеохімії), до фундаторів якої в інституті належать академіки В. С. Соболєв та Є. К. Лазаренко, професори В. Д. Калюжний і О. Й. Петриченко. Показано, що об'єкт її досліджень - флюїдні включення у мінералах - унікальне джерело кількісної генетичної інформації про параметри тривалого та складного процесу мінералогенезу в різних геологічних обстановках літосфери за участю флюїдів як первинних джерел, так і вторинного похідного генезису. Стверджено визначальну роль комплексного прецизійного вивчення флюїдних включень, мінеральних парагенезисів і типоморфних ознак мінералів для відтворення термобаричних і геохімічних характеристик флюїдного середовища кристалізації мінералів та їх парагенетичних асоціацій, реконструкції на цій основі генетичних особливостей типових мінеральних комплексів магматогенного, пегматогенного, ендогідатогенного та катагенного походження у металогенічних областях і провінціях горючих копалин і з'ясування їх впливу на процеси формування корисних копалин в основних геоструктурних елементах України. Базуючись на отриманих вагомих результатах фундаментального та прикладного спрямування, вказано перспективи розвитку термобарометрії та геохімії палеофлюїдів літосфери (за включеннями у мінералах), стосовно яких накреслено пріоритетні напрямки досліджень у галузі на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського