РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460729<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петриченко О. Й. 
Вплив хімічного складу і мінералізації морських вод на інтенсивність нагромадження бітумінозних та фосфатоносних осадків в епіконтинентальних басейнах фанерозою / О. Й. Петриченко, В. М. Ковалевич, Т. М. Перит // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2001. - № 2. - С. 75-89. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.

Показано, що вікові зміни хімічного складу вод океану (за результатами аналізу розсолів включень у седиментаційному галіті морських евапоритових формацій) та інтенсивності нагромадження евапоритів у фанерозої узгоджуються з віковими змінами інтенсивності нагромадження органічного вуглецю та фосфатоносних карбонатів в осадових відкладах на континентах. Для виявлення такої залежності використано опублікований фактичний матеріал з еволюції вод океану, поширення евапоритових і бітумінозних відкладів і фосфатоносних карбонатів за останні 600 млн років. Зокрема, виділяються два етапи сульфатного типу вод океану (перм - тріас і пізній палеоген - неоген) і два етапи хлоридного типу (кембрій - карбон і юра - середній палеоген). Найбільш інтенсивне нагромадження бітумінозних відкладів тяжіє до етапів існування хлоридного типу вод. Поширення фосфатоносних карбонатів прямо корелюється з поширенням евапоритів і особливо гіпсо-ангідритових відкладів. Генетичну сторону кореляції складу океанічної води й інтенсивності нагромадження вказаних осадових відкладів пов'язано з залежністю біопродуктивності вод у морських басейнах від їх складу та ступеня згущення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.2-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського