РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460713<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушнір С. В. 
Термодинамічний аналіз можливих шляхів утворення водню та карбонових кислот у разі взаємодії органічних речовин і води / С. В. Кушнір, О. І. Вівчар // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2000. - № 2. - С. 68-79. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Характер розподілу вільного водню в осадовій товщі Землі можна пояснити на основі гіпотези про можливість часткового окиснення розсіяної органічної речовини (РОР) водою вже за умов раннього катагенезу за 120 - 150 °C. Для теоретичного обгрунтування цієї гіпотези обчислено величини DELTA H0 і DELTA G0 за 298 і 400 К для 68 реакцій представників різних класів органічних речовин, які трапляються у природі або зображені в макромолекулах РОР своїми функціональними групами. Показано, що найбільшу схильність до окисно-відновної взаємодії з водою мають органічні сполуки, які мають прості ефірні зв'язки, карбонільні та вторинні спиртові групи. Такі реакції окисно-відновного гідролізу (ОВГ) можуть розвиватись за двома різними напрямами: з окисненням частини РОР до C02 і виділенням водню або з утворенням карбонових кислот без виділення водню. Розглянуто можливі способи реалізації процесів ОВГ та їх геохімічні наслідки: деструкцію макромолекул РОР, низькотемпературне утворення легких вуглеводнів, збагачення дейтерієм порових і пластових вод.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д312.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського