РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460702<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дулуб В. Г. 
Юрські відклади північно-західного шельфу Чорного моря / В. Г. Дулуб, Р. Й. Лещух, П. М. Мельничук, Б. М. Полухтович, Є. В. Туркевич // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 1999. - № 4. - С. 101-110. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати комплексного вивчення матеріалів буріння свердловин Прадніпровської-2, Безіменної-2, -3 та Одеської-2, які підтвердили прогнози сейсморозвідників щодо широкого розповсюдження юрських відкладів у межах північно-західного шельфу Чорного моря. До цього середньоюрські утворення були розкриті на Каламітському піднятті свердловиною Ільїчівська-2 й у межах Крайового уступу у св. Десантна-1. Це дозволяє прогнозувати широкий розвиток перспективних нафтогазоносних юрських відкладів у межах акваторії Чорного моря на схід від Одеського глибинного розлому, який донедавна вважався умовною східною межею поширення осадових порід цього віку. У розрізах вищеназваних свердловин виділяються титонський і байоський яруси, розкрита потужність яких досягає 265 м. На Безіменній площі байоські утворення представлено мілководними строкатобарвистими піщано-алевритовими лімонітизованими різновидами, в яких виявлено рештки форамініфер. Подібні відклади розкрито на Одеській структурі та складено строкатоколірними аргілітами з прошарками алевролітів. Органічні рештки в них не виявлено. Титонські утворення розкрито на далекій східній перикліналі Криловської депресії на Прадніпровській площі. Вони представлені перешаруванням мілководних сірих і темно-сірих органогенно-детритових глинистих вапняків і мергелів з малопотужними прошарками аргілітів. У породах зустрічаються фрагменти, цілі відбитки й ядра двостулкових молюсків і форамініфер. Наведені матеріали свідчать про наявність на півдні України ще однієї Північночорноморської юрської депресії. Виділений В. І. Самсоновим Східно-Сулинський грабен,

наповнений юрськими утвореннями, вважаємо перемичкою між Ізмаїльським розгалуженням Молдавської юрської западини та Північночорноморською депресією. Друга перемичка простежується в районі Прадніпровської структури та з'єднує Криловську та Північночорноморську депресії. Товщина та стратиграфічна повнота юрського розрізу тут, очевидно, значно більші, оскільки розкрито титонські відклади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.62-53 + И131,7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського