РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000458576<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сокур Т. М. 
Западная астроблема: 2. Ударный метаморфизм пород и минералов / Т. М. Сокур, Е. П. Гуров, Е. П. Гурова // Геол. журн.. - 2000. - № 3. - С. 45-53. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Вивчено ударний метаморфізм кварцу та деяких інших мінералів у різних структурних елементах і типах порід Західної імпактної структури. Прояви найбільш низьких ударних навантажень, що відповідають 0 та I ступеням ударного метаморфізму, визначено в аутигенних брекчіях основи кратера. У брекчіях, що складають базальні горизонти алогенного комплексу порід структури, та у кварці встановлено прояви 0, I і II ступенів ударного метаморфізму. У зювітах, якими утворено верхні горизонти розрізу алогенного комплексу кратера, діагностовано діаплектовий кварц і продукти розкристалізації діаплектового кварцевого скла та лешательєриту, що відповідають 0 - III ступеням ударного метаморфізму. Таким чином, в розрізі кратера від його основи до верхніх горизонтів імпактних порід алогенного комплексу збільшується ступінь ударного метаморфізму кварцу, що є відображенням первинної зональності порід, утвореної під дією ударної хвилі. Високобаричні мінерали в породах Західної імпактної структури представлено утвореним по кварцу коеситом, а також імпактним алмазом. Імпактні алмази виникли внаслідок дії ударної хвилі на графіт з кристалічних порід мішені, в зв'язку з чим вони успадковують форму його виділень у вигляді сплющених таблитчастих зерен. Перетворення графіту на алмаз відбувається за ударного тиску близько 60 ГПа, що також є достатнім для ударного плавлення гранітоїдних порід мішені.

Імпактні алмази в Західній астроблемі поширені у складі розплавних імпактитів, які є продуктами охолодження та затвердіння ударних розплавів, а також у складі зювітів і брекчій з високим вмістом стекол плавлення.

Изучен ударный метаморфизм кварца и некоторых других минералов из различных структурных элементов и типов пород Западной импактной структуры. Наиболее низкие ударные давления, которые отвечают 0 и I ступеням ударного метаморфизма, определены в аутигенной брекчии в основании кратера. В брекчиях, которые составляют базальные горизонты аллогенного комплекса пород структуры, и в кварце установлены проявления 0, I и II ступеней метаморфизма. В зювитах, которыми сложены верхние горизонты разреза аллогенного комплекса кратера, диагностирован диаплектовый кварц и продукты раскристаллизации диаплектового кварцевого стекла и лешательерита, которые отвечают 0 - III ступеням ударного метаморфизма. Таким образом, в разрезе кратера от его основания до верхних горизонтов импактных пород аллогенного комплекса увеличивается степень ударного метаморфизма кварца, что является отражением первичной зональности пород, образованной под действием ударной волны. Высокобарические минералы в породах Западной импактной структуры представлены образованным по кварцу коэситом, а также импактным алмазом. Импактные алмазы возникли вследствие воздействия ударной волны на графит из кристаллических пород мишени, в результате чего они унаследовали форму его кристаллов. В связи с этим импактные алмазы в Западной астроблеме распространены в составе расплавных импактитов, которые являются продуктом застывания ударного расплава, а также в составе зювитов и брекчий с высоким содержанием стекол плавления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського