РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000457632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гаврисюк І. В. 
Коморбідність і поліморбідність при подагрі в загальній практиці - сімейній медицині (дані літератури, власні клінічні спостереження та досвід викладання державною та англійською мовами) / І. В. Гаврисюк, В. М. Рудіченко, М. О. Кушнєрова, О. С. Багрій // Сімейна медицина. - 2013. - № 3. - С. 26-37. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

Розглянуто сукупність коморбідних супутніх захворювань при подагрі, які виражено пов'язані з порушеннями якості життя людини. Наведено літературні дані, власні клінічні спостереження та досвід викладання державною та англійською мовами під час підготовки лікарів загальної практики-сімейної медицини (ЗП - СМ). Дослідження, багато з яких проведено серед пацієнтів первинної ланки, свідчать, що гіперурикемія тісно пов'язана з компонентами метаболічного синдрому, гіпертензією, периферійним, каротидним та коронарним васкулярним захворюванням, з розвитком інсульту, з прееклампсією, хронічним нирковим захворюванням, а також з васкулярною деменцією тощо. Фактори ризику захворювання на подагру, які повинні враховувати лікарі в загальній медичній популяції, включають гіперурикемію, генетичну схильність, ожиріння, вживання алкоголю та пуринів, метаболічний синдром, вік, чоловічу стать, гіпертензію, діуретичну терапію та хронічну ниркову недостатність. Для широкої діяльності лікарів ЗП - СМ важливість наведених взаємозв'язків залишається неоднозначною та незавершеною. Хоча докази накопичуються, повноти даних все ще не вистачає для застосування загального лікування асимптоматичної гіперурикемії для зниження ризику кардіоваскулярного розладу. При будь-якій вираженості факторів ризику, таких, як абдомінальний тип ожиріння, дисліпідемія та гіпертензія, всі вони повинні адекватно лікуватися за допомогою змін способу життя пацієнтів та фармакологічних засобів, що становить основні аспекти діяльності лікаря первинної ланки. Наведено систематизований перелік причин підвищеного рівня сечової кислоти, який застосовують у педагогічному процесі державною та англійською мовами. Наведено опис власних клінічних спостережень вираженої поліморбідності у пацієнта з тяжкою формою подагри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського