РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000454866<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гриб В. А. 
Електроміографічні та клініко-функціональні паралелі ураження нервових волокон та печінки у хворих на цукровий діабет 2 типу, ускладненого периферійною дистальною симетричною поліневропатією / В. А. Гриб // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 4. - С. 11-14. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено обстеження 169-ти хворих на цукровий діабет (ЦД) II типу з клінічною картиною дистальної симетричної поліневропатії (ДДСП) IIА (118 пацієнтів) і III (51 хворий) стадій (вік - (<$E 56,2~symbol С~3,8>) років, тривалість захворювання - (<$E 12,9~symbol С~0,9>) років) на предмет взаємозв'язку функціонального стану нервів нижніх кінцівок за допомогою методу електронейроміографії, стану гепатоциту шляхом визначення органоспецифічних ферментів (аргінази, сорбітолдегідрогенази (СДГ), лактатдегідрогенази, холінестерази (ХЕ), лужної фосфатази (ЛФ), АсАТ, АлАТ, коефіцієнта де Рітіса). За клінічними даними у 73-х хворих встановлено діагноз діабетичний гепатоз. У хворих на ЦД II типу, ускладнений ДДСП, виявлено вірогідні зміни органоспецифічних ферментів як за клінічних ознаках гепатозу, так і у пацієнтів без гепатозу. Зміни показників аргінази, СДГ, ХЕ, ЛФ взаємопов'язані з показниками електрофізіологічного тестування нервових волокон нижніх кінцівок. Специфічним маркером переважання аксонопатичного типу ураження нерва у разі ДДСП у хворих на ЦД II типу можна вважати аргіназу, СДГ та ХЕ, оскільки виявлено кореляційні зв'язки цих даних з параметрами електронейроміографії. Встановлено зв'язок між рівнем аргінази, СДГ, ХЕ та ЛФ, а також показників трансаміназ (АсАт, АлАт) зі стадією ДДСП дозволяє припустити вплив саме цих маркерів ушкодження гепатоциту на прогресування ДДСП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р625.062.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського