РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000453294<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лабій Ю. А. 
Стоматологічний статус дітей, хворих на системну гіпоплазію емалі, які проживають у різних за антропогенним забрудненням районах Івано-Франківської області / Ю. А. Лабій, Г. М. Мельничук // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обстежено стоматологічний статус 361 дитини віком 6 - 16 років із різних за характером забруднення довкілля районів Івано-Франківської області. Визначено DDE-index, ступень тяжкості системної гіпоплазії емалі (СГЕ), поширеність та інтенсивність карієсу, гігієнічний індекс OHI-s, індекс PMA. Встановлено, що поширеність СГЕ залежить від характеру антропогенного забруднення довкілля. Найчастіше СГЕ діагностується серед дітей, які мешкають у районі з радіаційним забрудненням, найменше - у районі з інгаляційним забрудненням діоксинами сірки, азоту та вуглецю. Тяжкі ступені СГЕ найчастіше визначено за наявності в атмосферному повітрі великої кількості неметанових летких органічних високомолекулярних сполук. Незалежно від характеру забруднювача СГЕ найбільше уражені центральні різці та перші моляри постійного прикусу, а під дією радіації - перші та другі премоляри, шо свідчить про особливо шкідливий вплив усіх вивчених ксенобіотиків на формування емалі зубів на першому році життя та радіаційного забруднення - на шостому. Ураженість дітей, хворих на СГЕ, карієсом зубів є тотальною і не залежить від району мешкання та виду ксенобіотика. Встановлені закономірності вказують на необхідність здійснення профілактичних заходів у віці 1 - 6 років для запобігання виникнення як СГЕ, так і карієсу зубів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.221 + Р11(4УКР-4ІВА)026.426.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського