РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000453193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвійків Т. І. 
Клінічний стан тканин пародонта у хворих на хронічний генералізований пародонтит на тлі системної антибіотикотерапії у зв'язку з супутньою виразковою хворобою шлунку / Т. І. Матвійків, В. І. Герелюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 71-74. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обстежено 54 хворих з виразковою хворобою шлунку та дванадцятипалої кишки і системною антибіотикотерапією (САБТ), у яких діагностовано хронічний генералізований пародонтит (ХГП). Для 62,8 % хворих - це ХГП I ступеня, а для 37,2 % випадків - ХГП II ступеня. Зміни в пародонтальних індексах, загалом після проведеної САБТ, мають тенденцію до покращання клінічної картини в ротовій порожнині, проте виявлено суттєве зростання показників індексу SBI та РМА в місячний термін для хворих, яким не проводилась професійна гігієна порожнини рота, що є проявом активізації запально-дистрофічних процесів у пародонті на тлі САБТ супутньої патології та вказує на її ятрогенний вплив. Помітний позитивний ефект одержано від запропонованого коригувального лікування (прийом суспензії пробіотика "Ентерожерміна" у тандемі з полосканням антисептичним розчином "Стоматофіт", застосуванням лікувально-профілактичної зубної пасти на основі лікарських трав і попередньо проведеною професійною гігієною ротової порожнини). Комплексні заходи професійної гігієни, за результатами дослідження гігієнічних індексів ротової порожнини у хворих на ХГП з супутньою патологією та САБТ, показали важливість своєчасного застосування професійної гігієни ротової порожнини з конкретним визначенням терміну її проведення, що надає підставу рекомендувати та широко застосовувати таку методику в пародонтологічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського