РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000450274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ким Ен Дин 
Частота побочных эффектов при использовании метронидазола и орнидазола в клинической практике / Ким Ен Дин // Репродуктив. эндокринология. - 2014. - № 1. - С. 89-91. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Зазначено, що побічні ефекти, що виникають під час використання медичних засобів, а особливо антибіотиків, в останні роки привертають пильну увагу в зв'язку зі збільшенням частоти клінічного застосування антибактеріальних препаратів. Проведено порівняльну оцінку побічних ефектів метронідазолу та орнідазолу у ході лікування хворих з інфекціями, що викликані анаеробними мікроорганізмами. У дослідження були включені 123 пацієнтки з гострими та хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу на стадії загострення. Всіх хворих розподілено на 3 групи, співставні за віково-статевим складом, типом і локалізацією інфекційного процесу, а також спектром його збудників, чутливих до препаратів дослідження. Пацієнтки I групи (n = 41) одержували цефтриаксон по 1,0 г кожні 12 год у поєднанні з метронідазолом по 500 мг кожні 8 год. Пацієнткам II групи (n = 39) призначили цефтриаксон по 1,0 г кожні 12 год в поєднанні з орнідазолом (Орнігіл, "Юрія-Фарм", Україна) по 500 мг кожні 12 год. Пацієнтки III групи (n = 43) одержували цефтриаксон по 1,0 г кожні 12 год у поєднанні з орнідазолом по 1,0 г 1 раз на добу. Найбільш часто побічні ефекти спостерігалися у пацієнток I групи (у 92,3 % випадків), рідше - у пацієнток III групи (у 20,9 %) і ще рідше - у пацієнток II групи (у 15,4 %). З боку системи кровотворення характерних для 5-нітроімідазолів побічних ефектів (транзиторна лейкопенія та тромбоцитопенія) не зафіксовано. У пацієнток I групи мало місце поєднання 2 - 3 побічних ефектів одночасно, що вимагало в 16 випадках призначення додаткової медикаментозної терапії і в 2 випадках (шкірний висип, що перейшов в кропив'янку) - десенсибілізуючої терапії з додатковим введенням глюкокортикоїдів. У пацієнток II і III груп, які одержували орнідазол 2 або 1 раз на добу, побічні ефекти (нудота, зміна смакових відчуттів, головний біль) були незначно виражені, що не вимагало додаткової медикаментозної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського