РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000447632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гоженко А. І. 
Диференційований підхід до відбору на реабілітацію часто хворіючих дітей у період ремісії / А. І. Гоженко, С. О. Костенко, О. А. Топор // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 1. - С. 132-135. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено стан вегетативної нервової системи (ВНС) у часто хворіючих дітей (ЧХД) у період ремісії. Обстежено 45 ЧХД і 15 практично здорових дітей. Оцінювання ВНС проведено за допомогою методу кардіоінтервалографії (КІГ) у стані спокою, вранці натще, а також за модифікованою ортокліностатичною пробою. Оцінено такі показники: ІБ (індекс Баєвського, який характеризує ступінь напруги систем регуляції); LF (<$E roman мс sup 2>, потужність у діапазоні низьких частот (<$E 0,04~symbol С~0,15> Гц) - відображує низькочастотну складову ВНС, що характеризує симпатичний тонус; HF (<$E roman мс sup 2>, потужність у діапазоні високих частот (<$E 0,15~symbol С~0,4> Гц) - відображує високочастотну складову ВНС, що характеризує парасимпатичний тонус; LF/HF - відношення LF до HF - характеризує вегетативний баланс (симпатичний тонус/парасимпатичний тонус). За допомогою реєстрації КІГ у ході проведення ортокліностатичної проби виявлено порушення в 100 % пацієнтів. За функціональним станом ВНС визначають 2 групи пацієнтів: І - у стані напруги систем регуляції у фазі компенсації; ІІ - із значним зниженням активності як симпатичної, так і парасимпатичної НС, а також зі збільшенням індексу Баєвського в 3 рази і більше. Одержані дані свідчать про те, що у ЧХД у період ремісії продовжують залишатися зміни ВНС, які знижують адаптаційний потенціал їх організму та сприяють повторним захворюванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.62-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського