РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000447167<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Паньків В. І. 
Оцінка тяжкості йодної недостатності у Карпатському регіоні / В. І. Паньків, В. А. Маслянко, Н. В. Пашковська, Н. В. Кроха, А. О. Вацеба, Л. В. Попович, В. М. Гаврилюк, Й. І. Пічкар, З. Й. Фабрі, М. М. Кишко, М. Л. Габор, Т. В. Голубка, С. Ф. Басараб, О. М. Крафчик, Н. В. Чухран // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 1. - С. 7-10. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вперше здійснено оцінку тяжкості йодного дефіциту в Карпатському регіоні з урахуванням критеріїв, запропонованих ВООЗ. Дослідження проведено у трьох клімато-географічних ярусах Українських Карпат - високо-, середньо- і низькогірському. Вивчено частоту виявлення зоба за даними пальпації, ультразвукового дослідження (УЗД); медіану йодурії та функціональний стан щитоподібної залози (шляхом визначення рівнів тироксину, трийодтироніну та тиреотропного гормону). За даними УЗД частота тиреомегалії на всіх обстежених територіях становила, в середньому, 63,7 %, а медіана йодурії - 42,8 мкг/л. На підставі даних УЗД щитоподібної залози та відповідно до критеріїв тяжкості за оцінкою йодного дефіциту ВООЗ зобну ендемію у Карпатському регіоні визнано як тяжку. Результати досліджень не заперечують індикаторного значення окремих параметрів, а підтверджують необхідність їх використання для визначення функціонального стану щитоподібної залози великих контингентів населення. Однак, для з'ясування конкретної ендемічної ситуації в окремо взятому регіоні, кожний з них не досить інформативний, і лише інтерпретація за сукупністю усіх критеріїв дозволяє уточнити реальну тяжкість відхилень у тиреоїдному статусі населення та визначити диференційовані підходи до їх корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.26-3

Рубрики:
 Зоб 

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського