РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000446471<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гребенюк В. А. 
Анализ последовательности гена инсулиноподобного фактора роста I кеты: транспозоны / В. А. Гребенюк // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 6. - С. 529-537. - Библиогр.: 37 назв. - рус.

У геномах більшості хребетних присутні десятки тисяч копій Tc1-подібних транспозонів, переважна частина яких знаходиться у ділянці геному, що не експресується. За результатами аналізу повної нуклеотидної послідовності гена інсуліноподібного фактора росту I (IGF-1) кети у другому та третьому інтронах було знайдено два Tc1-подібних транспозони (Tok1 та Tok2), гомологічні елементу SALT(Tss2) сьомги. Наявність транспозона в третьому інтроні обох неалельних копій гена IGF-I кети, подібна будова цієї частини гена інших лососевих і його відсутність у генах окуня, судака, щуки та тіляпії свідчать про те, що інтеграція рухомих елементів відбулася до початку тетраплоїдизації загального предка лососевих, але після його виділення з загальної лінії костистих риб. Інтеграція Tok2 значно збільшила розмір третього інтрона гена IGF-I лососевих та, ймовірно, впливає на альтернативний сплайсинг четвертого екзона. Розташування транспозонів у гені IGF-I і наявність у геномі кети деякої кількості гомологічних елементів, обрамовуючих послідовності, що експресуються, дозволяють припустити можливість переносу екзонів або генів хребетних у складі "касети" з двох транспозонів подібно до того, як це відбувається у прокаріотів та безхребетних. Такий процес може призводити до формування нових генів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.162 + Е623.334.251.225*44

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського