РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444487<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Славченко И. Ю. 
Суперсинтез и очистка метионинаминопептидазы Escherichia coli / И. Ю. Славченко, Е. В. Борейко, Н. В. Воробей, Т. Г. Гавриш, Е. Н. Пехота, В. А. Кордюм // Біополімери і клітина. - 2003. - 19, № 3. - С. 274-280. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Відзначено, що метіонінамінопептидази (МАР) відіграють важливу роль у процесінгу білка. Вони вибірково видаляють N-кінцевий метіонін у поліпептиду як в еу-, так і прокаріотичних клітинах. Однак, за отримання гетерологічних білків у бактеріях додатковий N-кінцевий метіонін часто не відщеплюється. Якщо рекомбінантні білки передбачається застосовувати у клініці, то дуже важливо, щоб кінцевий продукт був ідентичним природному аналогу, інакше в нього можуть бути антигенні властивості. Тому додатковий N-кінцевий залишок метіоніну бажано видалити, що можна здійснити in vitro, обробивши рекомбінантний білок препаратом очищеної МАР E. coli. Розроблено ефективний метод одержання даного ферменту з використанням системи експресії на основі РНК-полімерази фага Т7. Показано, що під час культивування продуцента MAP BL (pET-MAP) за температури 37 <$E symbol Р>C цільовий білок накопичується переважно в нерозчинній формі з виходом 17 % від сумарних клітинних білків. Однак, якщо клітини штаму-продуцента інфікувати фагом лямбда, то одержаний лізат буде вміщувати МАР у розчинній формі в значно більшій кількості, ніж неінфіковані клітини. В результаті оптимізації таких параметрів, як оптична густина культури в разі зараження та наступна температура культивування продуцента, досягнуто вихід цільового білка в кількості, що перевищує 40 % від розчинних білків, або 0,8 г/л. Рекомбінантний білок очищено з використанням іонообмінної хроматографії до гомогенності більше 90 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського