РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444290<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорова С. В. 
Біохімічні зміни кондиційного середовища як показники функціональності за культивування клітин яйцепроводів кролів на модифікованих покриттях / С. В. Федорова, О. В. Штапенко, І. І. Гевкан, І. О. Матюха, М. О. Жолобко, О. М. Огар, Ю. Б. Стецишин, Ю. І. Сливчук // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 134-140. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Описано використання модифікованих поверхонь культурального посуду як альтернативу звичайному пластику під час інтенсифікації проліферативного росту та функціональної активності культури клітин яйцепроводів кролів. Для досягнення поставлених завдань досліджень відтворено умови функціональності клітин цієї тканини in vitro. Відтворено таку її модель, де зберігались не тільки самі клітини, а і вся сигнальна система, яка регулює поділ, диференціацію та функціонування клітин у тканині in vivo. Культуру клітин одержали звичайним методом холодної трипсинизації, який опрацьований у лабораторії репродуктивної біотехнології та розведення тварин. Клітини культивували в інкубаторі за температури <$E37~symbol Р roman C>, 5 % CO2 за максимальної вологості повітря. Модифікацію поверхні скла здійснено шляхом обробки скляних пластин 3-амінопропіл(триетокси)силаном (АПТЕСом), за рахунок чого на них імобілізувались первинні аміногрупи, на поверхні "чистого скла" адсорбувано наношар бичачого сироваткового альбуміну (БСА) для створення біосумісних і біосенсорних поверхонь. Порівняно вплив двох видів таких поверхонь - біогелю на основі білка і альбуміну, нанесеного з використанням методу органічного синтезу. Шляхом обрахунку індексу проліферації, проведення МТТ-тесту та біохімічних досліджень кондиційного середовища культури клітин протягом 72 годин культивування доведено, що культивування на біогелі природного походження сприяє вищій життєздатності та метаболічній активності культури за показниками активності лактатдегідрогенази та рівня глюкози у порівнянні з використанням нанопокриття з альбуміном. Одержані результати вказують на підвищення життєздатності та інтенсивності біосинтетичних процесів у культурі клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського