РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444270<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Simonov M. R. 
Some indicators of protein metabolism in blood of cows under ketosis / M. R. Simonov, V. V. Vlizlo // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 3. - С. 120-124. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

У перші тижні після отелення у високопродуктивних молочних корів існує негативний енергетичний баланс як результат невідповідності поступлення енергії з кормом і витрат глюкози на метаболічні процеси та синтез молока. Для його покриття тварина використовує власні резерви тіла за рахунок вуглеводів, жирів та білків. Наведено результати, які характеризують рівень катаболізму білка у хворих на кетоз корів. Дослідження проведено на 10 коровах (5 клінічно здорових, з негативним тестом на наявність кетонових тіл у сечі та 5 з позитивним тестом), української чорно-рябої молочної породи, віком від 2 до 5 років, продуктивністю понад 5500 кг молока за попередню лактацію. Проби крові відбирали у березні через 2 - 3 тижні після отелення корів. Кров відбирали з яремної вени перед ранішньою годівлею. Проведені дослідження показали, що за умови гіпоглікемії та гіпоінсулінемії відбувається підвищення активності компенсаторних механізмів організму високопродуктивних корів. Зокрема, реєструється вірогідне (p << 0,001) зростання вмісту кортизолу у плазмі крові, що дозволяє підвищити мобілізацію амінокислот з м'язових білків (протеоліз) та забезпечити глюконеогенез необхідними вихідними сполуками. У результаті цього у крові корів, хворих на кетоз, у порівнянні зі здоровими тваринами, реєструється вірогідне зростання вмісту 3-метилгістидину (на 78,9 %; p << 0,001) та креатиніну (на 26,8 %; p << 0,01). При цьому, у хворих корів зросло співвідношення між креатиніном та 3-метилгістидином майже у 4 рази від 5,5 до 19,1. Враховуючи одержані результати, а також те, що 3-метилгістидин після вивільнення у кров далі не метаболізується і повністю екскретується із сечею, можна зробити висновок про те, що вміст 3-метилгістидину у плазмі крові молочних корів є інформативним показником деструктивних змін скоротливих білків, а дослідження індексу креатинін/3-метилгістидин надає уяву про відносну швидкість катаболізму м'язової тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.416-2 + П836.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського