РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних



Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444246<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушкевич М. В. 
Локалізація клітинного пріона і активність <$E bold roman {Na sup +~-~K sup +}>- та <$E bold roman Ca sup 2+>-АТФ-аз у селезінці щурів різного віку / М. В. Кушкевич, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 2. - С. 81-89. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено імуногістохімічний аналіз тканин селезінки щурів різного віку. На основі його результатів установлено локалізацію клітинного пріона (PrP<^>C). На фоні вікових змін селезінки тканинна локалізація PrP<^>C є незмінною, зокрема, досліджуваний протеїн виявлено на поверхні лейкоцитів червоної пульпи уздовж трабекул і поблизу капсули. У лімфоїдних фолікулах клітинний пріон не виявлено. За допомогою методу імуногістохімії та дот-блотинг аналізу встановлено зміну кількості клітинного пріона, залежно від віку щурів. Зокрема, вміст PrP<^>C є найменшим у селезінці одномісячних щурів. У тварин віком 6 місяців кількість пріона зростає, а у 30-місячних - зменшується. Враховуючи те, що клітинний пріон є розміщений на зовнішній поверхні клітинної мембрани і залучений у регуляцію Са<^>2+-транспорту, то кількісні зміни активності Са<^>2+-АТФ-аз пов'язані з PrP<^>C. Такий взаємозв'язок установлено на основі даних кореляційного аналізу. Встановлено, що активність цих ензимів знижується з віком щурів. За допомогою методу кореляційного аналізу подібна залежність установлена між кількістю PrP<^>C та активністю Nа<^>+-K<^>+-АТФ-ази, оскільки цей ензим у своєму складі містить субодиницю, яка як і клітинний пріон є сіалоглікопротеїдом. Вікові зміни активності досліджуваних іонних транспортерів впливають на вміст іонів. Зокрема, вміст іонів натрію та кальцію зростає, тоді як калію - достовірно не змінюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66*72 + Е60*743.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського