РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444244<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корбецька О. О. 
Вплив діаметра соломинок та режиму їх деконсервації на активність дифундованих ферментів у процесі кріоконцервації сперми кнурів / О. О. Корбецька // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 2. - С. 71-75. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу різних діаметрів соломинок (2, 2,8, 5 і 7 мм) для кріоконсервації сперми кнурів на ступінь ушкодження плазматичних мембран і акросом та переживаність сперміїв після деконсервації. Вивчено рівень ушкодження сперміїв за активністю ферментів: аспартатамінотрансферази (АсАТ) та кислої фосфатази (КФ), дифундованих ушкодженнях клітин у середовище, а також виживання сперміїв протягом часу. Використано еякуляти від чотирьох кнурів породи ландрас. Після оцінки еякулятів (об'єм, активність, концентрація) проведено еквілібрацію за 5 <$Esymbol Р>C впродовж 120 хв. Заморожування сперми здійснювали в соломинках об'ємом 0,25, 0,5, 2 і 4 мл діаметром 2, 2,8, 5 і 7 мм відповідно, на програмному заморожувачі Planer R204, після чого соломинки переносили у рідкий азот. Розморожування сперми проведено за 37 <$E symbol Р>C впродовж 30 с, 50 <$E symbol Р>C - 12 с і 70 <$E symbol Р>C - 8 с. У плазмі (середовищі) визначено активність АсАТ та КФ. Крім того, досліджено виживання сперміїв. Найнижчою активність АсАТ і КФ після деконсервації сперми кнурів у середовищі була під час застосування соломинок з діаметром 2 і 2,8 мм та температури розморожування 50 <$E symbol Р>C протягом 12 с, що свідчить про краще збереження цілісності плазматичних мембран сперміїв під час застосування цього поєднання діаметра соломинки і температури розморожування у порівнянні з іншими дослідними зразками. Спермії, заморожені у соломинках діаметром 2,8 мм, показали найвищі результати виживання за температури розморожування 50 <$E symbol Р>C і становили 7,6 год.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського