РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444228<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marounek M. 
Comparative study on caecal fermentation pattern in adult domestic rabbits and wild hares / M. Marounek, D. Mista, Z. Volek, O. G. Savka, L. G. Kalachnyuk, G. I. Kalachnyuk // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 1. - С. 94-101. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Завдяки життєдіяльності мікроорганізмів-симбіонтів у сліпій кишці кролів (СКК) ацетат утворюється внаслідок процесів гліколізу і синтезу з CO2 і H2. Головна особливість ферментації цекальних мікроорганізмів у кролів полягає в більшій продукції ними бутирату у порівнянні з пропіонатом. Така надпродукція бутирату властива тільки кролям, на відміну від усіх травоїдних тварин, включаючи жуйних, у рубці яких продукується більше пропіонату, ніж бутирату. Дослідження спрямовані на розширення знань щодо травлення в зайцеподібних. Тому, визначалися як концентрації метаболітів ферментаційних процесів у СКК і зайців, так і продукція метаболітів у культурах вмістимого СК. Слід відмітити, що утримування кролів на одній дієті було неможливим у цьому експерименті через їх спорадичне розведення. Вісім зайців (масою 3,3 - 4,5 кг), які жили в природному середовищі, в листопаді у першій половині дня були відловлені за допомогою м'якої сітки довжиною 400 м, а в другій половині дня - забиті. Вісім кролів утримували індивідуально в клітках - у віці 11 тижнів забивали о 9 ранку. Досліджено зразки вмістимого СКК і зайців. Зокрема, в них визначено концентрації летких жирних кислот (ЛЖК) і амонію, а також використовували для культивації мікроорганізмів з подальшим визначенням продукції ЛЖК і метану. Встановлено, що кролі та зайці, незважаючи на їх морфологічну схожість і подібний тип травлення, відрізняються спектром кінцевих продуктів бродіння у СК. Концентрація загального вмісту летких жирних кислот були вищою, а аміаку - нижчою у СКК, ніж у зайців (<$E98,9~symbol С~18,1> і <$E20,7~symbol С~8,0> ммоль/л проти <$E46,8~symbol С~14,0> і <$E33,4~symbol С~12,5> ммоль/л, відповідно). У сліпій кишці кролів мікроорганізми продукують більше ацетату (<$E66,4~symbol С~3,3> ммоль/л) і бутирату (<$E 19,5~symbol С~3,1> ммоль/л), ніж пропіонату (<$E 10,1~symbol С~2,9> ммоль/л). Відповідні ж концентрації ацетату, бутирату і пропіонату в зайців становили <$E 28,4~symbol С~1,8,~ 5,5~symbol С~1,9> і <$E8,7~symbol С~1,0> ммоль/л. Ці результати підтверджувалися в експериментах in vitro. У сліпій кишці кроля культуральна ферментація супроводжувалась значним викидом метану (<$E15,3~symbol С~2,2> ммоль/л), а в зайців виявлено тільки слідові кількості метану (0,1 ммоль/л). За разрахунками метаболічного відновлення водню можна припустити, що відновний ацетогенез існує в сліпій кишці обох видів тварин. Отже, у кролів цекальна ферментація in vitro супроводжується значним вивільненням метану, в той час, як у зайців він продукується в дуже незначній кількості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-273.90 + П718.9-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського