РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000443630<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Притула І. Р. 
Застосування редокс-індикаторів для вимірювання окисно-відновного потенціалу під час росту культур мікроорганізмів / І. Р. Притула, О. Б. Таширев // Біол. студії. - 2013. - 7, № 3. - С. 133-144. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено кількісний метод колориметричного вимірювання окисно-відновного потенціалу (ОВП) в рідких і агаризованих середовищах. Створена шкала з 12 барвників (редокс-індикаторів) для вимірювання ОВП під час росту культур мікроорганізмів у діапазоні від -30 до -420 мВ. Метод надає змогу вимірювати швидкість зниження ОВП без розгерметизації культиватора в рідкому середовищі, а також охарактеризувати стереометричне розподілення редокс-зон у рідкому або агаризованому середовищах. Показано можливість використання двох барвників для визначення швидкості зміни ОВП на прикладі росту культури воденьутворювальних бактерій, двох штамів роду Bacillus і штаму Escherichia coli 926 (ATCC 8789). Стереометрична конфігурація редокс-зон у товщі рідкого середовища визначається тим, що бактерії сорбуються на субстраті й локально знижують ОВП. Вік культури впливає на швидкість зниження ОВП. Під час росту однодобової культури швидкість зниження ОВП у рідкому середовищі у 2 - 3 рази вища, ніж у разі використання тридобової. Під час росту аеробних і факультативно-анаеробних бактерій зниження ОВП на поверхні агаризованих середовищ до <$E roman Eh~<<~=~-100> мВ відбувається під штрихом або окремою колонією, а до <$Eroman Eh~<<~=~-50~-~-90> мВ - у зоні 4 - 9 мм від їх краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*334.20*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського