РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000442054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рудько Г. І. 
Основні біостратиграфічні етапи історії Землі. Сценарії техногену / Г. І. Рудько, Г. Р. Бала; ред.: Г. І. Рудько; Держ. коміс. України по запасах корис. копалин. - Київ : Букрек, 2014. - 223 c. - Бібліогр.: с. 210-216 - укp.

Досліджено геологічні процеси як чинник формування біосфери. Проаналізовано моделі зародження життя на Землі. Особливу увагу приділено динаміці атмосфери та гідросфери Землі, їх впливу на появу та розвиток життя. Викладено основні чинники переходу до царства еукаріотів, розглянуто механізм впливу їх діяльності на формування атмосфери, а також охарактеризовано фауну дофанерозойського етапу розвитку - едіакарського періоду, який вважається одним із феноменів палеонтології докембрію. Описано геологічні процеси, динаміку життя протягом фанерозою, від одного з найбільших еволюційних рубежів - "кембрійського вибуху" - з якого почався час бурхливого розвитку видового різноманіття. Встановлено кілька катастрофічних вимирань, що істотно вплинули на кількість і вдосконалення біологічних видів. Викладено час появи людиноподібних істот, а в подальшому - і самої людини розумної, а також механізми формування свідомого існування живих істот. Встановлено, що в сучасному світі людина є однією з головних геологічних сил, що впливають на розвиток біосфери і планети в цілому, описано основні чинники впливу та його наслідки як на даний момент, так і на майбутнє існування. Запропоновано імовірні сценарії розвитку біосфери та людства в техногені з урахуванням ресурсного й екологічного чинників впливу на розвиток суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д312.8 + Д432 + Е12"02"

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського