РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000440897<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Моклячук Л. И. 
Загрязнение окружающей среды химически активным азотом из сельскохозяйственных источников: проблема и пути решения / Л. И. Моклячук, С. М. Лукин, Н. П. Козлова, М. М. Марткоплишвили // Агроекол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 13-20. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Висвітлено проблему забруднення навколишнього природного середовища сполуками хімічно активного азоту, що надходить з сільськогосподарських джерел. Сполуки азоту можуть переноситись атмосферними потоками на великі відстані і спичиняти низку небажаних наслідків планетарного масштабу. Для розв'язання проблем, зумовлених забрудненням повітря, було прийнято Конвенцію про транскордонне забруднення повітря на великі відстані (Женевська конвенція) та 9 протоколів до неї. Протоколом про боротьбу с підкисленням, евтрофікацією і приземним озоном (Гетеборзький протокол) установлено максимальні показники викидів для 4-х забруднювачів: сірки, оксидів азоту, летких органічних сполук та аміаку. Розглянуто ефективні механізми і програми для оперативного контролю стану довкілля, що надають змогу застосовувати узгоджені на міжнародному рівні заходи із обмеження та скорочення викидів забруднювачів у атмосферу, визначені конвенцією та протоколами до неї. Проблемами викидів хімічно активного азоту у сільськогосподарському виробництві займаються 2 органи - Цільова група з інвентаризації та прогнозу викидів у сільському господарстві та Цільова комісія з хімічно активного азоту. Їх завдання - розробити технічну та наукову документацію для обгрунтування стратегії розвитку, координації політики держав у галузі забруднення повітря сполуками хімічно активного азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П,9 + Е0*801.1-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського