РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000440439<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петрушко М. П. 
Морфофункціональні характеристики свіжовиділених і кріоконсервованих клітин гранульози та кумулюса яєчників людини / М. П. Петрушко, В. І. Піняєв, О. Б. Ревенко, Н. О. Волкова, Н. Н. Чуб // Пробл. криобиологии и криомедицины. - 2014. - 24, № 1. - С. 57-66. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Використання комплексу клітин гранульози та кумулюса (КГК) може бути перспективним у разі співкультивування гамет та ембріонів у програмах допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), що робить нагальним їх кріоконсервування. Вивчено КГК жінок віком 25 - 39 років, які проходили курс лікування безпліддя за методом IVF. Для кріоконсервування суспензії КГК використовували 1,5 М розчин 1,2-ПД. Зразки охолоджували зі швидкістю 0,3 град/хв від 25 до <$E-6~symbol Р roman C>, надалі здійснювали ініціацію кристалоутворення, від -6 до <$E-35~symbol Р roman C> швидкість охолодження складала 1 град/хв; після цього зразки занурювали в рідкий азот і зберігали за <$E-196~symbol Р roman C>. Після відігрівання КГК зберігали свої основні властивості: здатність до адгезії та проліферації, а також гормонопродукувальну функцію. Під час культивування виявлено затримку розвитку культури КГК на 1 - 2 доби у порівнянні зі свіжовиділеними клітинами. Через 7 діб після експлантації культури деконсервованих КГК практично не відрізнялись від первинних культур КГК відповідного терміну розвитку in vitro. Змінився рівень гормонопродукції КГК після кріоконсервування: естрадіолу - знизився на 89,9 %, а прогестерону - підвищився на 81,4 % відносно показників свіжовиділених суспензій. Одержані результати свідчать про те, що КГК можна одержувати і зберігати за умов низькотемпературних банків з метою подальшого використання у ДРТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Е70*736.321*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського