РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000438331<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко С. Н. 
Синтез и противомикробная активность производных 2-(1-ацил-3-пиреридинил)-1H-бензимидазолов / С. Н. Коваленко, С. В. Власов, К. Ю. Кроленко, О. В. Заремба, В. П. Черных // Журн. орган. та фармац. хімії. - 2013. - 11, вип. 4. - С. 48-54. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Розроблено просту та ефективну методику рідиннофазного комбінаторного синтезу для одержання структурних аналогів антимікробних засобів, подібних по дії до антибіотиків класу аміноглікозидів - 2-(1-ацил-3-піперидиніл)-1H-бензімідазолів шляхом ацилювання вихідного 2-(3-піперидиніл)-1H-бензімідазолу імідазолідами аренкарбонових кислот. Вихідний 2-(3-піперидиніл)-1H-бензімідазол одержано шляхом взаємодії о-фенілендіаміну з ніпекотовою кислотою, яку проведено під час нагрівання у середовищі поліфосфорної кислоти. Використання поліфосфорної кислоти у даному випадку дозволяє підтримувати високу температуру реакційного середовища та не використовувати додаткові розчинники, так як обидва компоненти добре розчинні в ній. Структуру одержаних сполук підтверджено даними <$E nothing sup 1 roman H> ЯМР та ІЧ-спектроскопії. На відміну від вихідного 2-(3-піперидиніл)-1Н-бензімідазолу для продуктів ацилювання спостерігаються додаткові сигнали в області резонансу ароматичних протонів, які відповідають ароматичним протонам ацильних залишків. Сигнал NH протону імідазолу, який не спостерігався для вихідного аміну через протонний обмін, стає чітким та спостерігається у вигляді уширеного синглету за 12,14 - 12,30 м.ч. В ІЧ-спектрах 2-(1-ацил-3-піреридиніл)-1H-бензімідазолів присутні смуги валентних коливань nN - H в діапазоні 3526 - 3417 см<^>-1, також характерними є смуги коливань nC - H (3199 - 2766 см<^>-1). Спостережено інтенсивну смугу поглинання nС = О за 1672 - 1601 см<^>-1. Дослідження антимікробної активності одержаних сполук за допомогою методу серійних розведень дозволили встановити, що найбільші бактерицидні властивості по відношенню до Staphylococcus aures проявляють сполуки, що містять гідрофобні електронодонорні замісники (Me-, F-) в бензоїльному фрагменті (МБЦК = 37,5 мкг/мл), сполука з метокси-групою в мета-положенні бензоїльного залишку виявилась активною по відношенню до штаму Escherichia coli, проте пригнічує ріст даного мікроорганізму за більших концентрацій (МБЦК = 75 мкг/мл).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.33-4 + Р281.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського