РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420651<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуменюк Г. В. 
Психологічне здоров’я як основа адаптативності дитини / Г. В. Гуменюк // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр.. - 2011. - 13, Ч. 5. - С. 94-103. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано зміст психологічного здоров’я як основу адаптативності дитини. Зазначено, що провідну роль в якісному проживанні дошкільного дитинства відіграє рівень адаптативності дитини як її спроможності (здатності) до адаптації, адже особистість настільки соціально успішна, наскільки вона адаптивна. Зважаючи на те, що суть адаптації на психічному рівні її протікання (за С. Максименко) полягає у сприятливій взаємодії особистості із середовищем (при цьому особистість враховує особливості середовища і задовольняє свої основні потреби), то дослідження процесу адаптації набуває актуальності. Основою останнього є психологічне здоров’я, яке певним чином визначає загальний стан здоров’я. З’ясовано, що психологічне здоров’я - це аспекти психічного здоров’я, які відносяться до особистості у цілому та які знаходяться у тісному зв’язку з вищими проявами людського духу. З одного боку, психологічне здоров’я, виступає основою адекватного виконання людиною (дитиною чи дорослим) своїх вікових, соціальних і культурних ролей, а з іншого - забезпечує людині можливість неперервного розвитку протягом усього її життя. Тому його функціональне призначення полягає у підтримці активного динамічного балансу (гармонії) між дитиною й навколишнім середовищем у ситуаціях, які вимагають мобілізації її ресурсів. Увагу акцентовано на необхідності організації спеціальних впливів щодо його збереження і зміцнення. Розглянуто чинники ризику його порушення та окреслено основні умови щодо психопрофілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.21-213 + Ю952.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського