РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420272<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Владимирська Є. 
Якість освіти як філософія та педагогіка розуміння доцільного / Є. Владимирська // Вища освіта України. - 2006. - № 1. - С. 108-113. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено зміни в освіті, які позначилися на її якості. Простежено природу неоднозначного ставлення громадськості до якості освіти. Висловлено думку, що укорінення в мові словосполучення "якість освіти" - доказ змін в освіті, без яких немислимий відповідний соціальний поступ. Зауважено, що у поглядах науковців і педагогів, якість освіти не розглядається комплексно, вказано на причини такого явища. Розкрито зміст поняття "якість освіти". Досліджено еволюцію в поглядах на категорію "якість" на філософському рівні. Зазначено, що її філософське тлумачення чітко передає важливість узгоджувати внутрішню структуру системи освіти і концептуальні засади її діяльності з зовнішними соціальними чинниками. Акцентовано увагу на зарубіжному досвіді управління якістю освітніх послуг з 1970-х рр. Розкрито механізм, заходи та провідну ідею третьої та четвертої моделей управління. Обговорено сучасну західну модель зрілості організації, яка вибудована на концепції "організації, що навчається". Розкрито основну ідею концепції, деталізовано її американське тлумачення. Висвітлено вміння організації, від яких залежить її успіх і які є важливою передумовою якісного навчання і у середній і вищий школах України. Підкреслено, що матеріалізацією зобов'язань, пов'язаних з Болонською декларацією є наявність власної філософії та політики творення високоякісної освіти з урахуванням досвіду Заходу. Оцінено сучасний стан забезпечення якості освіти в Україні у контексті процесів реформування, модернізації та трансформації освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.21 + Ч421.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського