РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420270<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кремень В. 
Шляхи розвитку сучасної філософії інженерної освіти / В. Кремень, С. Пазинич, О. Пономарьов // Вища освіта України. - 2006. - № 1. - С. 7-12. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Підкреслено значимість філософії освіти, оскільки інститут освіти - визначальний чинник забезпечення процесу функціонування і розвитку суспільства. Водночас - в період становлення постіндустріального етапу цивілізації особистість не тільки чинник ефективності виробництва, а й головна передумова суспільного розвитку. Зазначено, що розвиток людини є основним критерієм суспільного процесу. Показано, що наука - це сфера, яка продукує знання, освіта - сфера, яка їх оприлюднює. Викладено погляди різних дослідників на поняття "філософія освіти". Запропоновано власне трактування поняття як специфічної галузі філософської науки. Розроблено програму та навчальний курс філософії освіти, включені до навчального плану зі спеціальності "Педагогіка вищої школи" в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут". Названо мету курсу, який складається з 4-х модулів. Звернено увагу на недостатньо досліджені філософські проблеми, зокрема філософії професійної освіти. Визначено актуальність професійної інженерної освіти, обумовлено необхідність перегляду її цілі, змісту та педагогічних технологій, показано значення нової філософії інженерної освіти для реформування освіти. Проаналізовано шість принципових суперечностей, що перешкоджають розробці філософії інженерної освіти. Обговорено техногенні й антропогенні наслідки відсутності чітких світоглядних позицій та серйозної методологічної підготовки сучасного інженера.

Зроблено висновок, що для адекватного визначення цілей завдань філософії інженерної освіти є об'єктивна потреба подвійного розуміння її сутності, призначення і змісту: вона має стати філософською дисципліною зі своїм предметом, певним методологічним орієнтиром для вибору напрямів і змісту реформування системи інженерної освіти відповідно до логіки науково-технічного прогресу, вона має виконувати функцію філософської частини гуманітарно-соціальної складової системи професійної підготовки інженера, його світогляду. Результатом буде гармонізація відносин у системі "людина - суспільство - природа - техносфера".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ж.р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського