РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420237<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Долгов О. 
Система безперервної освіти: досвід міжгалузевої організації / О. Долгов, А. Головченко // Вища освіта України. - 2006. - № 1. - С. 69-74. - укp.

Повідомлено, що реалізацією безперервної освіти в Національному гірничому університеті (НГУ) займаються Міжгалузевий інститут безперервної освіти (МІБО) та Інститут заочно-дистанційної освіти (ІЗДО). Визначено підгрунтя та причину необхідності безперервної освіти. Розкрито актуальність високоякісної доуніверситетської підготовки як складової безперервної освіти, конкретизовано зміст нових підходів до організації адаптивної освіти старшокласників загальноосвітніх шкіл. Акцентовано увагу на важливості взаємодії системи безперервної освіти типу "школа - вищий навчальний заклад". Визначено структуру, головну мету завдання і діяльності факультету доуніверситетської освіти МІБО. Висвітлено досвід факультету щодо підготовки молоді до навчання у ВНЗ: запровадження спеціальних дисциплін, що реалізує ідею безперервної професійної освіти; створення розгалуженої мережі навчального комплексу; проведення методологічних конференцій та семінарів з питань упровадження новітніх технологій викладання дисциплін гуманітарного циклу.

Наголошено: на несформованості варіативної освіти в загальноосвітніх школах; на формах і профілях підготовки, що пропонує факультет доуніверситетської освіти; на основних складниках підготовки, які мають забезпечити соціальний захист молодого спеціаліста в разі тісної співпраці школи і ВНЗ. Визначено актуальність та стан розв'язання проблеми організації перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців, пріоритетні елементи у системах вищої освіти і праці. Проаналізовано практичний досвід МІБО з організації перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів, визначено нові форми роботи та наведено результати. Наголошено на ролі глибокої спеціалізації як основи професійної майстерності та значенні післядипломної та додаткової професійної освіти в реалізації ідеї безперервної освіти. Підкреслено, що післядипломна освіта визначається потребами самої людини, є самостійною галуззю в житті людського суспільства. Сформульовано головне завдання кафедри післядипломної освіти. Наголошено на питанні створення системи безперервної (багатоступеневої) підготовки фахівців інформаційної сфери, розкрито підходи МІБО до його вирішення. Представлено найближчі завдання МІБО у реалізації розвитку НГУ у контексті інтегрування освіти України в Європейський освітній простір. Надано позитивну оцінку підготовленості України до запровадження освіти протягом всього життя, визначено суперечності, що ускладнюють цей процес. Запропоновано низку заходів для подолання труднощів організації безперервної освіти, зокрема післядипломної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)4 + Ч311.207

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського