РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000417979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Артемов В. Ю. 
Іноземний досвід підготовки фахівців із захисту інформації з обмеженим доступом: компетентісний підхід / В. Ю. Артемов // Педагогіка і психологія. - 2010. - № 1. - С. 130-134. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано іноземний досвід підготовки фахівців із захисту інформації з обмеженим доступом (ФЗІОД), заснований на вимогах міжнародного стандарту ISO 27001. Міжнародні норми щодо компетенцій ФЗІОД екстрапольовано на такі ж компетенції у вітчизняній галузі знань, умінь та навичок. Наголошено, що на сучасному етапі потрібен зовсім новий працівник, який володів би знаннями та вміннями (компетенціями) інженера та юриста, вмів би професійно керувати як персоналом підприємства, так і технічними і правовими процесами, тобто мати управлінські навички. Зазначено, що європейська система підготовки ФЗІОД не враховує такі компетенції, як сформованість уміння й оцінювати професійні ситуації та проблеми, творчий характер мислення, виявлення ініціативи у виконанні завдань під час професійної діяльності, усвідомлене розуміння особистої відповідальності за результати своєї праці. Увагу акцентовано на потребі у професійному вихованні як спрямованому, спеціально організованому процесі, що сприяє формуванню особистості фахівця, розвитку його професійних якостей, поваги до колег та оточення, комунікативності, здатності працювати в команді, особистої ерудиції. Підсумовано, що неможливо, принаймні для слов'янської ментальності, концентруватися на формуванні компетентності особистості, не враховуючи складових її професійного виховання.

Проанализирован иностранный опыт подготовки специалистов по защите информации с ограниченным доступом (СЗИОД), основанный на требованиях международного стандарта ISO 27001. Международные нормы в отношении компетенции СЗИОД экстраполированы на такие же компетенции в отечественной отрасли знаний, умений и навыков. Подчеркнуто, что сегодня нужен совсем новый работник, который владел бы знаниями и умениями (компетенциями) инженера и юриста, умел бы профессионально управлять как персоналом предприятия, так и техническими и правовыми процессами. Отмечено, что европейская система подготовки СЗИОД не учитывает таких компетенций, как сформированность умения оценивать профессиональные ситуации и проблемы, творческий характер мышления, проявление инициативы в выполнении задач во время профессиональной деятельности, осознанное понимание личной ответственности за результаты своего труда. Внимание акцентировано на необходимости профессионального воспитания как, специально организованном процессе, который содействует формированию личности специалиста, развитию его профессиональных качеств, уважения к коллегам и окружающим, коммуникативности, способности работать в команде, личной эрудиции.

Подытожено, что невозможно, по крайней мере, для славянской ментальности, концентрироваться на формировании компетентности личности, не учитывая составляющих ее профессионального воспитания.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 р3 + Х849(4/8)042

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського