РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000416558<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипник Т. 
Абетка довкілля для аутистів / Т. Скрипник // Дефектологія. - 2010. - № 3. - С. 24-27. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито особливості світосприйняття та умови адаптації дітей з аутизмом до довкілля та навчання їх за комплексною програмою ТЕАССН - спільною інтеграційною педагогічною концепцією, основними ідеями якої є візуальна підтримка, поступовість і прагнення до передбачуваності. Програма ТЕАССН базується на структуризації - просторовій, часовій, діяльнісній. Висвітлено суть методу структурування простору - поділ приміщень на зони діяльності (робочі зони різного призначення, зона "польових" рухів) та допоміжних засобів (графічних позначень, різнокольорових церат тощо) на заняттях; методу структурування часу - позначення послідовності дій, що їх має виконувати дитина протягом певного часу (оздоблення письмового розпорядку дня відповідними ілюстраціями, картками з номерами чи різними кольорами, предметами, що позначають перехід до наступного виду діяльності); методу структурування діяльності, що допомагає дитині дати відповідь на запитання "як робити?", "коли завершувати?", "що робити потім?" Наголошено, що аутичних дітей важливо підготовляти до змін, вчити правильно реагувати на ці зміни та незнайомі ситуації, а також взаємодіяти з іншими, що у взаємодії з аутичною дитиною варто вдаватися до певних компромісів, виробити систему комунікації, яку вона зможе опанувати. Підсумовано, що структуризація не повинна бути самоціллю, що за умови правильного розуміння вона забезпечує високий ступінь орієнтації та впевненості, збільшує гнучкість і свободу дій дітей з аутичним типом розвитку.

Раскрыты особенности мировосприятия и условия адаптации детей с аутизмом к окружающей среде и обучения их по комплексной программе ТЕАССН - совместной интеграционной педагогической концепции, основными идеями которой является визуальная поддержка, постепенность и стремление к предсказуемости. Указано, что программа ТЕАССН базируется на структуризации - пространственной, временной, деятельностной. Определена сущность метода структурирования пространства - разделение помещений на зоны деятельности (рабочие зоны различного назначения, зона "полевых" движений) и вспомогательных средств (графических обозначений, разноцветных клеенок и т.п.) на занятиях; метода структурирования времени - обозначения последовательности действий, которые должен выполнять ребенок в течение определенного времени (отделка письменного распорядка дня соответствующими иллюстрациями, картами с номерами или разными цветами, предметами, обозначающими переход к следующему виду деятельности); метода структурирования деятельности, помогающего ребенку дать ответ на вопросы "как делать?", "когда завершать?", "что делать потом?". Подчеркнуто, что аутичных детей важно подготавливать к изменениям, учить правильно реагировать на эти изменения и незнакомые ситуации, а также взаимодействовать с другими, что во взаимодействии с аутичными ребенком стоит прибегать к определенным компромиссам, выработать систему коммуникации, которую он сможет освоить.

Подытожено, что структуризация не должна быть самоцелью, что при условии правильного понимания она обеспечивает высокую степень ориентации и уверенности, увеличивает гибкость и свободу действий детей с аутичным типом развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15708 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського