РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000415046<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Похолков Ю. 
Рейтинг вищих навчальних закладів у Росії / Ю. Похолков, О. Чучалін, Б. Агранович, С. Могильницький // Вища шк.. - 2010. - № 5/6. - С. 79-91. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто моделі рейтингів вищих навчальних закладів, які застосовуються в РФ для оцінювання слабких і сильних сторін вищої освіти, відповідно до національних, індивідуальних, загальнонаціональних і державних потреб: рейтинг ВНЗ за даними Міністерства освіти і науки РФ, який складається за такими класами, як класичні, технічні, медичні ВНЗ, педагогічні і т.д. Дана модель базується на статистичних і якісних показниках, її негативні риси - формальний підхід до оцінювання роботи університету, брак інформації щодо умов навчання, перспектив працевлаштування, думки випускників про якість навачання у ВНЗ. Визначено параметри і критерії рейтингової системи Асоціації технічних університетів. Наведено рисунки, таблиці, що ілюструють 10 провідних технічних університетів, параметри та коефіцієнти рейтингу ВНЗ за даною рейтинговою системою. Висвітлено переваги і недоліки рейтингу російських університетів за журналом "Карьера": дана модель орієнтована на суспільство і особистість, базується на інформації, що може зацікавити абітурієнтів; недостатньо врахована думка студентів і випускників, викладачів, наукова база освіти і досліджень. Критерії присвоєння статусу особливо важливого об'єкта культурної спадщини народів РФ, що їх застосовують до ВНЗ, які отримали даний статус, подано на рисунку. Досліджено розроблену Асоціацією інженерної освіти РФ нову модель рейтингу: різні освітні програми, ранжування ВНЗ за групами напрямів, орієнтовану на майбутніх студентів та інвесторів, що кредитують студентів, яка передбачає інтегральне оцінювання ВНЗ за ресурсами, процесами і результатами їх діяльності.

Рассмотрены модели рейтингов высших учебных заведений, которые применяются в РФ для оценки слабых и сильных сторон высшего образования в соответствии с национальными, индивидуальными, общенациональными и государственными нуждами: рейтинг вузов по данным Министерства образования и науки РФ по такой классификации ВУЗ, как классические, технические, медицинские, педагогические и т.д. Данная модель основывается на статистических и качественных показателях, ее черты - формальный подход к оценке работы университета, недостаток информации об условиях обучения, перспективы трудоустройства, мнения выпускников о качестве обучения в вузе. Определены параметры и критерии рейтинговой системы Ассоциации технических университетов. Помещены рисунки, таблицы, иллюстрирующие 10 ведущих технических университетов, параметры и коэффициенты рейтинга ВУЗ по данной рейтинговой системе. Освещены преимущества и недостатки рейтинга российских университетов по журналу "Карьера": данная модель ориентирована на общество и личность, базируется на информации, которая может заинтересовать абитуриентов; недостаточно учтено мнение студентов, выпускников и преподавателей, научная база образования и исследований. Критерии присвоения статуса особо важного объекта культурного наследия народов РФ, их применяют для высших учебных заведений, получившие данный статус, и которые представлены на рисунке.

Исследовано разработанную Ассоциацией инженерного образования России новую модель рейтинга, в которой предлагаются различные образовательные программы, ранжирование вузов по группам направлений, ориентация на будущих студентов и инвесторов, кредитующих студентов, и которая предполагает интегральную оценку вузов по ресурсам, процессам и результатам их деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4РОС) к95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського