РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000413783<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хуан Інь 
Психологічні особливості розвитку візуального мислення у студентів музичних факультетів / Хуан Інь // Наука і освіта. - 2010. - № 2. - С. 232-236. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На основі емпіричного дослідження (100 студентів I - V курсів музичного відділення Інституту мистецтв) розглянуто психологічні особливості розвитку візуального мислення в студентів з огляду на його специфічність, що проявляється через домінування раціонального над чуттєвим, основою якого мисленнєві дії, що формуються одночасно в тісному зв'язку з зовнішніми діями, обумовленими безпосереднім "спогляданням" і абстрактно-логічним мисленням, продуктом якого є образ-концепт, розглянутий як пізнавальна структура, результат інтеграції візуальної та вербальної форм відтворення інформації. Визначено такі емпіричні характеристики візуально-мисленнєвого образу як наочність, активність, предметність, симультаність, цілісність, просторово-часова структура, інтенсивність, концептуальність, амодальність, креативність, абстрактність, узагальненість; функції: пізнавальна, прогностична, регулювальна, креативна, комунікативна; операціональні механізми візуального мислення: здатність до візуального диференціювання елементів структури, встановлення візуальних аналогій, візуальний синтез, візуальний аналіз, здатність до узагальненого "бачення" всієї трансформованої структури. З'ясовано, що у студентів розвиток внутрішньоструктурних залежностей нерівномірний, структура візуального мислення не є остаточно сформованою, наявність зв'язку між здатністю розуміти принципи змін у побудові матриці зі здатністю здійснювати аналітико-синтетичну діяльність, відсутній кореляційний зв'язок між більшістю його показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131.1 + Щ31 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського