РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000411378<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ваховський Л. 
Ідеї гуманізму у французькій філософії освіти / Л. Ваховський, Т. Харченко // Шлях освіти. - 2010. - № 4. - С. 18-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено особливості розгортання нової гуманістичної ідеології у Франції на другому та третьому етапах її розвитку, починаючи з 1940-х рр. Показано, що цей етап ознаменувався зародженням екзистенціалізму, у центрі якого не Бог і не природа, а людина, особистість якої - завойоване нею достоїнство, і для виховання треба повернути істоту до первісної реальності та допомогти їй розвиватися. Наступний етап почався у 1980-ті рр. і триває до сучасності під назвою "постмодернізм", який характеризується питанням: чи потрібно обирати між гуманізацією та соціалізацією. Відзначено, що, на думку французьких вчених, сьогодні в суспільстві панує управлінська ідеологія, яка вимагає розвинутих якостей гнучкості, викликаючи в особистості відчуття непотрібності, відчуженості, і подолати ці тенденції може введення до системи "суб'єкта-творця". Наголошено, що для реалізації ідей гуманізації освіти жодна окрема педагогіка не може претендувати на основну роль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ФРА)6 + Ю3(4ФРА)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського