РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000410208<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воробей Н. А. 
Реалізація азотфіксувального потенціалу Tn5-мутантів Bradyrhizobium japonicum у симбіозі з рослинами сої / Н. А. Воробей, С. Я. Коць, П. М. Маменко // Biotechnologia Acta. - 2013. - 6, № 5. - С. 122-130. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

У результаті проведених досліджень серед Tn5-мутантів Bradyrhizobium japonicum селекціоновано бульбочкові бактерії, які відрізнялися за інтенсивністю та динамікою нітрогеназної активності в симбіозі з рослинами сої. Інсерційну природу мутацій, що призводили до появи КmR-форм B. japonicum зі зміненими симбіотичними властивостями, доведено з використанням полімеразної ланцюгової реакції. За умов вегетаційних та дрібноділянкових дослідів Tn5-мутанти B. japonicum проаналізовано за симбіотичними показниками у різні фази онтогенезу сої сортів Аннушка, Васильківська, Мар'яна та Колбі, які належать до трьох груп сортовоє стиглості. Встановлено, що динаміка та інтенсивність асиміляції N2 кореневими бульбочками сої залежить від генотипу мікросимбіонта, сорту та фази розвитку рослини-хазяїна. Tn5-мутанти B. japonicum, одержані з застосуванням плазміди pSUP5011::Tn5mob, більш ефективні у симбіозі з ранньостиглими сортами сої Аннушка та Васильківська, а з використанням pSUP2021::Tn5 - із сортами сої Мар'яна та Колбі, вегетаційний період яких є більш тривалим. За результатами досліджень також відібрано Tn5-мутанти B. japonicum Т66, Т21-2, В-18 і В-20 із розширеним спектром комплементарності, які забезпечують інтенсивнішу азотфіксацію сої різних сортів у фазах бутонізації та бутонізації - початку цвітіння, що зумовлювало збільшення урожаю зерна у порівнянні з застосуванням штамів 646 та 634б. Розглянуто стратегію створення полікомпонентних інокулянтів для сортів сої, що належать до різних груп стиглості на основі штамів ризобій із різною інтенсивністю та динамікою азотфіксувальної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13 Fab*801.312 + Е422.143.2*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського