РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000408836<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуйко О. В. 
Особливості працевлаштування випускників школи-інтернату для дітей, які потребують корекції розумового розвитку / О. В. Чуйко, Ю. Е. Дунаєвська // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр.. - 2008. - Вип. 41. - С. 204-208. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність розуміння інтелектуальної недостатності, в першу чергу, як соціальної, а не медичної проблеми; розумову відсталість запропоновано розглядати не як захворювання, а як стан, з яким людина спроможна реалізувати себе у суспільстві. Розглянуто моделі післяшкільної освіти для осіб з інтелектуальною недостатністю, які існують в США: змішану, сегреговану, інклюзивну. Виявлено, що для західного суспільства характерним є створення рівних можливостей для всіх громадян і населення антидискримінаційної політики, протистояння виключенню осіб з інтелектуальною недостатністю з суспільства; характерною ж рисою української системи соціального забезпечення є наявність спеціальних шкіл-інтернатів для осіб з особливими потребами. Наголошено на одному з важливих аспектів цього питання, яким є невідповідність законодавчо закріпленого розподілу спеціальних шкіл-інтернатів за особливостями дітей, які в них навчаються, до реальної ситуації. Підкреслено, що уявлення більшості випускників про омріяну професію / спеціальність пов'язане з вибором управлінських професій, які передбачають владні повноваження, вказівки. За результатами проведеного дослідження з'ясовано, що більшість випускників не працює за спеціальністю, яку вони здобули в професійно-технічному училищі.

Обоснована актуальность понимания интеллектуальной недостаточности, в первую очередь, как социальной, а не медицинской проблемы; умственную отсталость предложено рассматривать не как заболевание, а как состояние, с которым человек может реализовать себя в обществе. Рассмотрены модели послешкольного образования для людей с интеллектуальной недостаточностью, которые функционируют в США: смешанную, сегрегированную, инклюзивную. Доказано, что для западного общества характерным является создание равных возможностей для всех граждан и населения антидискриминационной политики, противостояние исключению людей с интеллектуальной недостаточностью из общества; характерной чертой украинской системы социального обеспечения является присутствие специальных школ-интернатов для людей с особыми потребностями. Акцентировано внимание на одном из важных аспектов этого вопроса, которым является несоответственность законодательной закрепленности распределения специальных школ-интернатов по особенностям детей, которые в них обучаются, до реальной ситуации. Подчеркнуто, что представления большинства выпускников о желаемой профессии / специальности связано с выбором управленческих профессий, которые предусматривают собственные полномочия, указания. По результатам проведенного исследования выяснено, что большинство выпускников не работает по специальности, которую они получили в профессионально-техническом училище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.448 + Ч435.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського