РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407482<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Плахотнюк О. 
Концепція громадянського виховання у шкільній практиці США / О. Плахотнюк // Рідна шк.. - 2010. - № 1/2. - С. 72-77. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Висвітлено теоретичний аспект громадянського виховання учнівської молоді в США. Визначено головні завдання сучасної концепції громадянського виховання в державних та приватних школах США. Зазначено конкретні підходи до здійснення відповідної стратегії в системі сучасної шкільної освіти США. Виокремлено показники діяльності школи з виховання громадянина. Акцентовано увагу на вихованні у школярів демократичних цінностей, зокрема, через практичні заняття, коли учні розробляють правила поведінки в школі, обирають учнівське управління класу і школи, визначають види навчальної та суспільно корисної діяльності, спілкуються з ровесниками в полікультурному середовищі. Висвітлено основоположну ідею західної методики викладання громадянознавства - "педагогіки співробітництва", яка, на відміну від нашої, передбачає співпрацю учнів. Зазначено про важливість застосування в навчально-виховному процесі принципу міжпредметних зв'язків, який дозволяє найбільш ефективно навчати громадянським якостям, критичному мисленню, прийняттю рішень, роботі в команді, співпраці тощо. Охарактеризовано "Національні стандарти з громадянознавства та управління", розроблених Центром громадянської освіти з підтримки Департаменту освіти США (1997 р.), які служать як рекомендації для створення навчальних програм на місцях.

Проаналізовано шкільні програми з громадянознавства, які поділяються на офіційні (формальні) та неофіційні (додаткові) (проекти "Ми люди... Громадянин і Конституція", "Громадянин", "Написання творчих робіт" та ін.). Розглянуто вплив позашкільного середовища на виховання гідного громадянина США. Вказано на недоліки у громадянському вихованні молоді та нові шляхи для покращення викладання громадянської освіти в школі.

Освещен теоретический аспект гражданского воспитания учащейся молодежи в США. Определены главные задачи современной концепции гражданского воспитания в государственных и частных школах США. Указаны конкретные подходы к осуществлению соответствующей стратегии в системе современного школьного образования США. Выделены показатели деятельности школы по воспитанию гражданина. Сосредоточено внимание на воспитании у школьников демократических ценностей, в частности, через практические занятия, когда ученики разрабатывают правила поведения в школе, выбирают ученическое управления класса и школы, определяют виды учебной и общественно полезной деятельности, общаются с ровесниками в поликультурной среде. Очерчена основополагающая идея западной методики преподавания граждановедения - "педагогики сотрудничества", которая, в отличие от нашей, предусматривает сотрудничество учеников. Отмечена важность применения в учебно-воспитательном процессе принципа межпредметных связей, позволяющего наиболее эффективно обучать гражданским качествам, критическому мышлению, принятию решений, работе в команде, сотрудничества и т.п. Охарактеризованы "Национальные стандарты по граждановедению и управлению", разработанные Центром гражданского образования при поддержке Департамента образования США (1997 г.), которые служат как рекомендации для создания учебных программ на местах. Проанализированы школьные программы по граждановедению, которые делятся на официальные (формальные) и неофициальные (дополнительные) (проекты "Мы люди ...Гражданин и Конституция", "Гражданин", "Написание творческих работ" и др.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч424(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського