РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407393<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соловей М. 
Шкільне краєзнавство України: основні періоди і тенденції розвитку у ХХ столітті / М. Соловей // Рідна шк.. - 2008. - № 11. - С. 66-70. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Здійснено спробу періодизувати, а відтак і систематизувати розвиток шкільного краєзнавства упродовж тривалого періоду. З'ясовано, що краєзнавча робота як педагогічне явище, системно присутнє у змісті освітньої діяльності школярів, перебувало в динамічній залежності від соціально-політичних і культурологічних процесів, що відбувалися в державі, і за змістом добре диференційоване в часі. Виділено періоди і визначено основні тенденції їх розвитку, а саме: період - з початку ХХ ст. до 1917 р.; II - 1917 - 1920 рр.; III - упродовж 1920-х - 1930-х рр.; IV - із середини 1940-х рр. до 1950-х рр.; V - з початку 1950-х рр. і до середини 1980-х рр.; VI - з кінця 1980-х рр. і до початку 1990-х рр.; VII - з 1991 р. Відзначено сталу орієнтацію краєзнавчої роботи на комуністичні ідеали та цінності, вивчення природи та виробничих відносин локально малих територій з подальшим використанням зібраних матеріалів на уроках історії та географії. Розкрито наступні форми краєзнавчої роботи: краєзнавчі екскурсії, туристсько-екскурсійні станції, експедиції червоних слідопитів, краєзнавчі ігри, експедиція "Моя Батьківщина - СРСР" тощо. Охарактеризовано останні періоди розвитку краєзнавчої роботи як національно спрямовані, з вираженими культурологічним і народознавчим аспектами, що пояснюється проголошенням Україною в 1990 р. Декларації про державний суверенітет.

Акцентовано увагу на організаційних формах краєзнавчої роботи, які були збережені, але зміст значно відрізнявся та базувався на елементах українського краєзнавства: природи, історії, літературі, матеріальній культурі, соціально-економічній сфері локально малих територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.44 + Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського