РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407359<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лаухіна І. 
Становлення і розвиток світської школи у Франції (кінець ХVIII - перша половина ХІХ ст.) / І. Лаухіна // Рідна шк.. - 2008. - № 12. - С. 77-79. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено зміни у поглядах щодо ролі та місця релігії у французькій системі освіти. Зазначено, що до 1789 р. всі початкові школи перебували під наглядом католицької церкви, навчання в більшості шкіл було платним, за винятком тих освітніх закладів, які утримували релігійні ордени. Розглянуто доленосні інновації в царині початкової освіти, які відбулися після французької революції 1789 р., зокрема, проголошення безкоштовності та обов'язковості початкової освіти та рівність прав на її одержання для дітей - вихідців з усіх верств населення. Окреслено ситуацію в початковій освіті за часів Імперії, затвердження державної монополії на освіту за законом від 17 березня 1808 р. Розкрито загострення протистояння між чотирма таборами (державою, церквою, нотаблями-лібералами та викладацьким корпусом імперського університету) залежно від змін у політичній ситуації в період Реставрації. Висвітлено питання щодо застосування навчальних методик, зокрема, впровадження белл-ланкастерської системи взаємонавчання, яка в цей період швидко розвивалась у Великій Британії. Констатовано, що на момент описаних подій тенденції розвитку світської школи у Франції залишалися у стані протиборства з релігійною традицією, а саме завдяки зусиллям церкви французька шкільна освіта набула інтенсивного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ФРА)51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського