РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407352<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бутенко О. 
Сім'я - провідна виховна інституція: історичний аспект / О. Бутенко // Рідна шк.. - 2009. - № 1. - С. 73-75. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На основі наукових досліджень та аналізі психолого-педагогічної літератури, простежено, як відображено ідеї родинного виховання в досвіді видатних діячів минулого. Розглянуто родину як виховну інституцію у поглядах давньокитайського мислителя Конфуція, особливості виховного впливу дорослих на дитину у давньоримських мислителів Квінтиліана та Плутарха, роль прикладу батьків у вихованні підростаючого покоління у "Повчаннях" Володимира Мономаха. Зосереджено увагу на розвитку родинного виховання у добу українського бароко, зокрема на ідеї природовиховання Г.С. Сковороди та головній умові морального виховання, яку він вважав обов'язковою та необхідною - виховання у дітей вдячності. Акцентовано увагу на такому феномені в розвитку української педагогічної думки, як козацька педагогіка за доби українського бароко і, зокрема, козацького визвольного руху. Досліджено сімейні виховні традиції, що склалися у ХІХ - на початку ХХ ст., через творчість українських національних геніїв К. Ушинського, Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка. Розкрито педагогічні погляди на родинне виховання та роль матері як центру української сім'ї видатних педагогів С. Русової, Г. Ващенка, Т. Лубенця, Н. Лубенець, А. Макаренка, В. Сухомлинського. Зазначено, що незважаючи на всі соціально-економічні негаразди нашого суспільства, на недооцінення ролі сім'ї в умовах українського відродження, родина буде виконувати свою місію, дану їй Богом: народжувати й виховувати дітей, і залишиться осередком людяності, безкорисливості та мудрості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.0 + Ч493(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського