РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000406061<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Резніченко Ю. Г. 
Вплив патології антенатального періоду на морфогенез та функціонування серцево-судинної системи / Ю. Г. Резніченко, О. М. Лебединець, М. А. Волошин // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 1. - С. 82-86. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - охарактеризувати стан серцево-судинної системи у дітей з обтяженим антенатальним анамнезом та будову серця в експериментальних щурів після антигенного впливу в антенатальному періоді. Обстежено 24 умовно здорові дитини першого року життя: 10 - з обтяженим і 14 - з необтяженим антенатальним анамнезом. Проведено загальноклінічні, біохімічні, інструментальні дослідження; добове моніторування за Холтером; цитохімічне визначення депонованих еритроцитами сумарних катехоламінів та інсуліну з подальшим розрахунком цитохімічних індексів КАЕ і ІДЕ напівкількісним методом по L. S. Kaplow (1955) і співвідношення КАЕ/ІДЕ. Об'єктом експериментального дослідження були серця білих щурів лінії Вістар на 1, 7 і 60-ту добу постнатального розвитку. Тварини були розподілені на 4 групи: I - інтактна група; в II і III групах на 18-ту добу датованої вагітності внутрішньоплідно вводили антиген за методом Н. А. Волошина: в II групі - імуноглобулін людський для внутрішньом'язового введення, в III групі - спліт-вакцина Ваксигрип для профілактики грипу інактивована; у IV (контрольній) групі на 18-ту добу датованої вагітності внутрішньоплідно вводили розчин натрію хлориду 0,9 %. У дітей встановлені порушення ритму, реполяризації шлуночків, подовження коригованого інтервалу QT, напруження нейровегетативної регуляції діяльності серцево-судинної системи з проявами відносної гіперсимпатикотонії, водночас достовірно підвищилося депонування еритроцитами як сумарних катехоламінів, так і інсуліну без змін співвідношення КАЕ/ІДЕ, що може свідчити про одночасну активацію як симпатоадреналової системи, так і вагоінсулярної. Після внутрішньоутробного впливу антигенів зафіксовано диспропорцію розвитку серця щурів з достовірним зниженням його відносної маси, починаючи з 7-ї доби життя, що зберігалося і на 60-ту добу з одночасним зниженням співвідношення кардіоміоцитів і сполучної тканини міокарда за рахунок зниження частки кардіоміоцитів і підвищення вмісту сполучнотканинного компоненту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90 + Р410.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського