РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000405993<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смольянінова Є. І. 
Електрична провідність ембріонів мишей доімплантаційних стадій розвитку після гормональної стимуляції яєчників тварин / Є. І. Смольянінова, О. А. Стріха, В. О. Шигимага, А. О. Колеснікова, Є. О. Гордієнко // Biotechnologia Acta. - 2013. - 6, № 1. - С. 105-112. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Стимуляція яєчників ссавців із застосуванням гонадотропних гормонів є невід'ємним етапом допоміжних репродуктивних біотехнологій. Водночас відомо, що гормональна стимуляція призводить до овуляції гамет із різною здатністю до подальшого розвитку. Необхідність дослідження динаміки зміни у функціональному стані гамет та ембріонів зумовлює пошук додаткових клітинних параметрів та методичних підходів щодо їх визначення. Методом імпульсної кондуктометрії визначали питому електричну провідність одно-, дво- та восьмиклітинних ембріонів мишей, яких було одержано після гормональної стимуляції яєчників тварин. Показано, що після запліднення та на перших трьох стадіях розвитку ембріонів значення їхньої електричної провідності поступово змінюються, а характер розподілу цього параметра стає більш однорідним. Для зигот мишей діапазон значень електричної провідності становить (<$E 2,16~symbol Ш~7,38)~cdot~10 sup -3> См/м. Для дво- та восьмиклітинних ембріонів діапазон значень питомої електричної провідності становить (<$E 1,54~symbol Ш~6,12)~cdot~10 sup -3> та (<$E 1,21~symbol Ш~5,55)~cdot~10 sup -3> См/м, відповідно. Проведені дослідження свідчать про те, що електрична провідність є чутливим параметром, який надає змогу виявити приховані порушення функціонального стану ембріонів та дослідити динаміку його зміни. За методом Hoechst-фарбування досліджено стан ядерного матеріалу ембріонів з морфологічними порушеннями. На основі одержаних та літературних даних обговорено можливі механізми розвитку апоптозу в ранніх ембріонах миші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.5*715.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського