РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000403384<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Банадига Н. В. 
Клінічні аспекти залізодефіцитної анемії в дітей раннього віку / Н. В. Банадига, Я. В. Рогальська // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 2. - С. 82-85. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - виявити взаємозв'язок між характером харчування і частотою, глибиною сидеропенічних станів у дітей перших трьох років життя з огляду впливу на формування природної резистентності організму. Обстежено 56 дітей із залізодефіцитною анемією (ЗДА) віком від 1 місяця до 3 років, що перебували на стаціонарному лікуванні в Тернопільській міській дитячій лікарні. До групи контролю увійшло 20 дітей аналогічного віку. Проведено загальноклінічні дослідження, біохімічне дослідження крові з визначенням сироваткового заліза, загальної та латентної залізозв'язуючої здатності крові, використано інструментальні методи. Встановлено, що легка та середньотяжка анемія здебільшого виявлена у дітей першого року, а на другому - третьому році життя переважав тяжкий і надтяжкий її ступінь. Встановлено, що залізодефіцит супроводжувався дисбалансом вмісту в крові таких мікроелементів, як цинк і мідь. Зокрема, у переважної більшості дітей (від 62,5 % при надтяжкій до 92,9 % при анемії легкого ступеня) встановлено істотно низький рівень цинку в крові. Зіставляючи рівні основних імуноглобулінів у крові, залежно від тяжкості ЗДА, зроблено висновок, що істотно високі IgA, IgM лише при I ступені тяжкості обумовлені наявною гострою патологією, здебільшого з боку органів дихання. Одержані результати є доказом передчасного синтезу імуноглобулінів, на тлі дефіциту окремих імунонутрієнтів, що надалі може призвести до функціонального виснаження імунної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського