РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000403149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Міщук В. Р. 
Вплив інтраабдомінального тиску на функцію газообміну в дітей під час лапароскопічних оперативних втручань / В. Р. Міщук, А. С. Кузик, А. О. Дворакевич // Хірургія дит. віку. - 2013. - № 2. - С. 39-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити зміни механіки дихання (МД) залежно від величини внутрішньочеревного тиску в дітей під час лапароскопічних операцій; порівняти вплив режимів штучної вентиляції легень (ШВЛ), керованої за тиском (PCV) і за об'ємом (VCV), на МД за умов карбоксиперитонеуму. Обстежено 32 дітей віком 1 - 15 років, яким виконано оперативні втручання з використанням лапароскопічної техніки. Залежно від стартового режиму ШВЛ усіх пацієнтів розподілено на дві групи: I група - 19 хворих, яким ШВЛ проводили вентиляцією, контрольованою за PCV, II група - 14 дітей, яких вентилювали з контролем за VCV. Визначення показників легеневої механіки проведено до накладання карбоксиперитонеуму (вихідні дані) та після нагнітання газу в черевну порожнину за таких значень інтраабдомінального тиску (IAT): 6, 8, 10, 12, <$Esymbol У~14> мм рт. ст. Підвищення ІАТ внаслідок карбоксиперитонеуму негативно впливало на МД. Зміни МД мали рестриктивний характер в обох групах. У пацієнтів, що вентилювались у режимі PCV, виявлено зниження дихального об'єму, хвилинного об'єму видиху, а також динамічного комплаєнсу легень (Cdyn), що впливало на газообмін за значень <$Eroman ІАТ~symbol У~12> мм рт. ст. У пацієнтів, яким ШВЛ проведено в режимі VCV, зареєстровано зростання пікового інспіраторного тиску, середнього тиску в дихальних шляхах, зниження Cdyn у відповідь на збільшення ІАТ. Суттєве збільшення концентрації вуглекислого газу під час видиху зареєстровано у разі <$Eroman ІАТ~symbol У~12> мм рт. ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського